Reeglid

Rakett 69 kohtunikud


KANDIDEERIDA VÕIVAD:
 Põhikooli haridusega noored alates 15. eluaastast, gümnaasiumiõpilased või ülikoolis õppivad tudengid.

VÕISTLEJATE VALIK: 

Kõikidel kandidaatidel tuleb läbida loogikat, teadmisi ja osavust testiv TEADUSLABÜRINT, mille raames nad kohtuvad ka kohtunikega. 6 kiiremat raja läbijat pääsevad otse saatesse. 9  järelejäänud osalejat valivad kohtunikud, kes oma valikus arvestavad kandidaatide raja läbimise täpsust ja kiirust ja suhtlust kohtunikega. Saatesse pääseb 15 võistlejat.

’RAKETT 69’ formaadi lühikirjeldus

TEADUSLABÜRINDI läbimise tulemuste põhjal valivad kohtunikud kandidaatide seast välja 15 saatesse pääsejat. Saatesse pääsejad jagatakse 5-liikmelisteks meeskondadeks (sinised, oranžid, rohelised).  Võistkondade eesmärk on võita vähemalt üks kahest võistlusest. Võistluse võitja pääseb duellist. Kahe võistluse võitja saab õiguse nimetada võiskonna, kes peab enese seast valima duellandid.

Mõlemad võistlused kaotanud võistkonna liikmete vahel toimub teadusduell. Kohtunikud määravad esimese duellile mineja ja kaotanud võistkonna kapten määrab teise duellandi. Duelli võitja jätkab saates, kaotaja peab lahkuma.

Mängu käiku toob otsustava pöörde 10. saade. Nüüd on võistlejate strateegiline eesmärk saavutada võimalikult hea individuaalne tulemus. Ülesanded on nii meeskondlikud kui individuaalsed. Kaht nõrgima tulemuse saavutanud võistlejat ootab taaskord  TEADUSDUELL. Võistleja, kes kaotab TEADUSDUELLI, lahkub ka saatest.

FINAALIS on  kahe järelejäänud võistleja ülesandeks valmistada täpsust  ja oma teadmiste põhjalikkust näitav seade. Finalistid saavad seniste võistlejate hulgast valida endale 4 abilist, kelle toel lõpuheitlusesse asuda.

AUHINNAD: 

Teadusagentuur: Teadusstipendium 10000€
3 iga hooaja parimat võivad valida enesele sobiva eriala ja asuda õppima Tartu Ülikoooli või Tallinna TehnikaÜlikooli.

Kohtunikud

Lisks põhikohtunikele jälgivad erinevates saadetes osalisi ka külaliskohtunikud.