VII hooaeg

Finaal - R 5. mail kell 20.30, kordus P kell 18.00 ja E kell 15.05

Ongi käes seitsmenda hooaja viimane saade. Superfinaalis lähevad vastamisi kaks tugevamat võistlejat, kes on valinud kõikide seniste võistlejate seast parima tiimi, et ühiselt võitu püüda. Ehitada tuleb Rube Goldbergi masin ja see veatult tööle panna. Kes võidab 10 000-eurose stipendiumi? Kõik selgub dramaatilises lõppheitluses. Tootja Vesilind OÜ.

Vaata saadet siit.

rakett 69 finaal uus

R 28. aprillil kell 20.30, kordus P kell 18.00 ja E kell 15.05

Hooaja eelviimasesse saatesse on alles jäänud kolm võistlejat ja vaid kaks ülesannet. Esimesena tuleb tasakaalustada konstruktsioon. Üks võistlejatest ei saa ülesandest üldse aru, teine aga lahendab ülesande mängleva kergusega ja pääseb otse finaali. Saate teises osas tuleb kahel finalistikandidaadil liigutada 2-tonnist autot edasi ühe auto pikkuse võrra, kasutades selleks 0,4 mm niiti. Rakett 69 VII hooaja lõppheitlusse pääseb võistleja, kes suudab ehitada toimiva plokisüsteemi ja autot edasi liigutada. Tootja Vesilind OÜ.

Vaata saadet siit.

R 21. aprillil kell 20.30, kordus P kell 18.00 ja E kell 15.10

14. saates lahendavad neli võistlejat energiateemalisi ülesandeid. Esimeses ülesandes peavad nad muundama valguse soojusenergiaks ja sulatama või paki seest välja võtme. Teises ülesandes moodustatakse tiimid, kelle ülesandeks on lisada generaatorile tuuliku tiivad ja võidab meeskond, kelle tuulik pöörleb kiiremini. Duellis läheb sidrunipatarei ehitamiseks. Kellelegi jääb see viimaseks välgatuseks "Raketi" pardal. Tootja Vesilind OÜ.

Vaata saadet siit.

Screenshot 1

R 14. aprillil kell 20.30, kordus P kell 12.30 ja E kell 15.00

13. saate teemaks on robootika. Võistlejatel tuleb programmeerida robotid jälgima kindlat joont ja aja peale trajektoori läbima. Kelle robot kõige kiiremini ülesande lahendab, on hooga järgmises saates sees. Teises ülesandes peavad ülejäänud võistlejad nööriroboti abiga välja selgitama salajase värvikoodi. Kaks viimast võistlejat lähevad duellile, kus tuleb robot seadistada edasipääsunuppu vajutama. Üks robot saab ülesandele kiiremini pihta ja temaga koos tegutsenud mängija jääb edasi võistlema. Tootja Vesilind OÜ.

Vaata saadet siit.

rakett 69 13 saade MG 1274

R 7. aprillil kell 20.30, kordus P kell 18.00 ja E kell 14.45

12. saade paneb võistlejad proovile loodusteadustes. Esimeses ülesandes tuleb leida rippuva gloobuse mõõtkava. Individuaalvõistluse võitja saab valida, millistes võistkondades hakatakse teist ülesannet lahendama. Võistkonnad peavad ehitama pumba, millega võidu 35 liitrit vett 1,5 meetri kõrgusele pumbata. Kiires lõppmängus tuleb nõrgematel pimesi ära tunda magnet. Ühe võistleja külgetõmbejõud raugeb ja tema on alatiseks mängust väljas. Tootja Vesilind OÜ.

Vaata saadet siit.

rakett 69 12 saade MG 0844

R 31. märtsil kell 20.30, kordus P kell 18.00 ja E kell 14.50

On "Teadusteatri" aeg! Näeme seitset etteastet seitsmelt võistlejalt. Teemadeks on tuli, vesi, külm, äike, tuul, värv ja pauk. Kaks kõige nõrgema etenduse andnud võistlejat peavad minema duellile. Kiire strateegiline lõppmäng kukutab ühe teatraali võistluselt välja. Tootja Vesilind OÜ.

Vaata saadet siit.

rakett 69 11 saade MG 0488

R 24. märtsil kell 20.30, kordus P kell 18.00 ja E kell 14.55

Alles on kuldne seitsmik, kel tuleb omavahel ära jagada Teadusteatri teemad. Selleks peab 5. korruselt alla lennutama klaasi nii, et see terveks jääks ja vastavalt pingereale teemad ära jagama. Kõige viletsama tulemuse teinud võistleja saab veelkord võistelda, vastasteks kaks kohtunike poolt saatesse tagasi kutsutud mängijat. Lõppmängus valmistavad trio liikmed võtme, mis avaks luku. Vaid üks saab teadusteatrisse edasi. Tootja Vesilind OÜ.

Vaata saadet siit.

rakett 69 10 saade MG 0074

R 17. märtsil kell 20.30, kordus E kell 15.20

Üheksandas saates mõõdame kõik asjad üle! Esimeses ülesandes tuleb mõõta aega isetehtud ajamõõturiga, teises ülesandes peab helisalvestise abil määrama paintballi - kuuli kiiruse. Duellantidel on vaja kiiruse peale arvutada pudeli ruumala. Üks võistlejatest jääb liiga pikalt pudelipõhja vaatama ja ta peab saatest lahkuma... Tootja Vesilind OÜ.

Vaata saadet siit.

rakett 69 9 saade MG 9025

R 10. märtsil kell 20.30, kordus E kell 15.20

Kaheksandas saates on au sees insenerioskused! Kõigepealt tuleb ehitada kraana, millega seina tagant vajalik karp kätte õngitseda. Teine ülesanne kuulub "Rakett 69" klassikavaramusse: jälle tuleb ehitada spagettidest sild, seekord käib võistlus kõige pikema purde nimel. Duellantidel tuleb pulkadega mängida 69-t, kellelgi on aga pea pulki täis ja ta peab saatest lahkuma... Tootja Vesilind OÜ.

Vaata saadet siit.

rakett 69 8 saade MG 8711

R 3. märtsil kell 20.30, kordus E kell 15.20

Seitsmendas saates saavad noored kehastuda spioonideks. Esimeses ülesandes peab lugema kasti lakke peidetud koodi, milleks on vaja peeglist periskoopi. Järgmiseks tuleb konstrueerida nähtamatuks tegev keep, mis laseks märkamatult kohtunikest mööda hiilida ja soojuskaamerad ära hanitada. Duellantidel on vaja minna läbi laserlabürindi, abivahenditeks vesi ja jahu. Paraku keerab üks võistlejatest kokku paraja taigna ja tal tuleb saatest lahkuda. Tootja Vesilind OÜ.

Vaata saadet siit.

rakett 69 7 saade MG 8503

R 17. veebruaril kell 20.30, kordus L kell 17.00 ja E kell 15.20

Seekordne teema on keemia. Esialgu on kõik lihtne - tuleb valmistada indikaator, millega määrata erinevate lahuste Ph-taset. Järgmisena antakse võistkondadele 20 aine nimed ja reaktsioonid erinevate ainete vahel. Poole tunni jooksul tuleb ära määrata vähemalt 12 ainet. Ükski meeskond ülesannet täielikult ei soorita. Duellantidel tuleb kiiruse peale valmistada küünal ja saada sellest kätte nõutud kogus valgust. Üks duellantidest jääb liiga kauaks pimedusse kobama ja peab koju minema. Tootja Vesilind OÜ.

Vaata saadet siit.

6saade2

R 10. veebruaril kell 20.30, kordus L kell 17.00 ja E kell 15.20

Viiendas võistlussaates on teemaks heli. Kõigepealt tuleb võistkondadel ehitada etteantud materjalidest puhkpill, mis teeks võimalikult valju häält. Kas panna võnkuma membraan või kasutada kausshuulikut, selles on küsimus. Teises ülesandes on kitarrikeelt kasutades vaja välja selgitada tundmatu objekti kaal. Duellantidel tuleb aga kokku panna instrument, mis mängiks laitmatult kolmkõlasid. Paratamatult peab kõige kehvem pillimees koju minema... Tootja Vesilind OÜ.

Vaata saadet siit.

rakett69 5saade

R 3. veebruaril kell 20.30, kordus P kell 17.35 ja E kell 15.15

Sarja 4. saate teemaks on heiteseadmed ja Newtoni 1. seadus. Esimene ülesanne on ehitada heitemasin ja sellega sihtmärgile pihta saada. Teises ülesandes tuleb võistlejatel tunda ja rakendada Newtoni 1. seadust ning ehitada vahend, millega Jenga tornist klotse välja lüüa.

Jengat oleme me vist küll kõik mänginud, aga täna on selle eripärad meeles vaid ühel tiimil. Duell kaotajate vahel kujuneb tõeliseks rüütellikkuse vaatemänguks: üks mängija astub vabatahtlikult vastasega klotsimängus võitlusse. Üks duellantidest aga ehitab ise endale klotsidest lõksu ja ta on sunnitud koju minema. Kas lahkuma peab kangelaslikult oma pea pannile pistnud mängija või vastasduellant, selgub saates. Tootja Vesilind OÜ.

Vaata saadet siit.

rakett60 4 saade 750x424

R 27. jaanuaril kell 20.30, kordus P kell 17.35 ja E kell 15.15

Sarja 3. saade paneb proovile võistlejate käelise osavuse. Esimeses ülesandes peavad meeskonnad vesiloodi abil leidma silindril olevate kriipsude seast etalonile vastavad jooned, teises ülesandes aga ehitama kopa, millega vett ühest anumast teise tõsta. Paraku on kaks meeskonda käpardlikumad ja duellis tuleb kahel kangel oma oskused torude kokkuehitamisel proovile panna. Kelle teekond jääb unistuste mängus pooleli? Kes pääseb seekord kojusaatmisest? Tootja Vesilind OÜ.

Vaata saadet siit.

MG 7304 750

R 20. jaanuaril kell 20.30, kordus P kell 17.35 ja E kell 15.15

On aeg 15 võistlejat jagada punaseks, roheliseks ja siniseks võistkonnaks. Esimene ülesanne paneb proovile verivärskete mansade koostöövõime - pildi järgi tuleb täpselt kokku tõsta eri haruteedele laialipaisatud rong, ehitada raudteele ümbersõit ja kaks teineteise suunas kihutavat rongi turvaliselt üksteisest mööda juhtida. Vaid üks tiim saab ülesandega hakkama, teised saadavad ühe omade seast duellile ja nagu ikka... keegi peab saatest lahkuma. Tunded keevad üle, purustatud lootused paiskuvad ekraanile, aga elu läheb edasi. Võistlus jätkub nädala pärast. Tootja Vesilind OÜ.

Vaata saadet siit.

rakett69 II saade MG 7135 600

Avasaade R 13. jaanuaril kell 20.30, kordus P kell 17.35 ja E kell 15.15

Noorte teadusshow alustab seitsmendat hooaega. Avasaates kogunevad Tartusse, Ahhaa-keskusesse ligi sadakond noort, kellest vaid 30 pääseb kohtunike karmist sõelast edasi Teaduslabürinti, ülevindi ülesandeid lahendama. Võistlus on põnev ja saatus halastamatu: ainult 15 kiiremat teadusnäljast noort saavad edasi põhivõistlusele. Kotkapilguga jälgivad esimest heitlust kohtunikud PhD Riin Tamm, PhD Mart Noorma ja peakohtunik-saatejuht MSc Aigar Vaigu. Tootja Vesilind OÜ.

Vaata saadet siit.