KANDIDEERIDA VÕIVAD: 

Põhikooli haridusega noored alates 15. eluaastast, gümnaasiumiõpilased või ülikoolis õppivad tudengid.

VÕISTLEJATE VALIK:

Kõikidel kandidaatidel tuleb läbida loogikat, teadmisi ja osavust testiv TEADUSLABÜRINT. 5 kiiremat raja läbijat pääsevad otse saatesse.​ Ülejäänud osalejad​ valivad kohtunikud, kes arvestavad kandidaatide raja läbimise täpsust,​ kiirust ja suhtlust kohtunikega. Saatesse pääseb 15 võistlejat..

’RAKETT 69’ formaadi lühikirjeldus

TEADUSLABÜRINDI läbimise tulemuste põhjal valivad kohtunikud kandidaatide seast välja 15 saatesse pääsejat. Saatesse pääsejad jagatakse 5-liikmelisteks meeskondadeks (sinised, ​punased, rohelised). Võistkondade eesmärk on võita vähemalt üks kahest ​ülesandest. Võistluse võitja pääseb duellist. Kahe võistluse võitja saab õiguse nimetada võistkonna, kes peab enese seast valima duellandid.

Mõlemad võistlused kaotanud võistkonna liikmete vahel toimub teadusduell. ​Esimese duellile mineja määravad kohtunikud ja kaotanud võistkonna kapten määrab teise duellandi. Duelli võitja jätkab saates, kaotaja peab lahkuma.

Mängu käiku toob otsustava pöörde 10. saade. Nüüd on võistlejate strateegiline eesmärk saavutada võimalikult hea individuaalne tulemus. Ülesanded on nii meeskondlikud kui individuaalsed. Kaht nõrgima tulemuse saavutanud võistlejat ootab taaskord ​duell. Võistleja, kes ​duelli ​kaotab, lahkub ka saatest.

FINAALIS on kahe ​parima võistleja ülesandeks valmistada täpsust ja oma teadmiste põhjalikkust näitav ​Rube Goldbergi masin. Finalistid saavad seniste võistlejate hulgast valida endale 4 abilist, kelle toel lõpuheitlusesse asuda.

AUHINNAD: 

Teadusagentuur​i poolt välja pandud​ Teadusstipendium 10​ ​000€.
Kolm parimat ​saavad õppima asuda​ Tartu Ülikooli või Tallinna Tehnika​ülikooli​ vabalt valitud erialale.​

VAATA LÄHEMALT

Pin It on Pinterest