OSALEJAD

*Nutiseadmes avaneb osaleja info tiimi nimekirja lõpus

SININE TIIM

Martin Veližanin

 

MARTIN VELIŽANIN

Tartu Ülikool, arstiteadus 1. kursus

Vanus: 20

Martinile on oluline inimeste aitamine, ta näeb end tulevikus anestesioloogi või kiirabiarstina, aga tahaks teha ka teadustööd regeneratiivse meditsiini valdkonnas. Martini teekond Raketi pardale on olnud keeruline - see õnnestus tal neljandal katsel. Saatesse tuli ta võitu püüdma, aga ka näitama, et see on võimalik, sest järjekindlus viib sihile!

Huvid: kirurgia, keemia, lugemine

Martin Veližanin

 

MARTIN VELIŽANIN

Tartu Ülikool, arstiteadus 1. kursus

Vanus: 20

Martinile on oluline inimeste aitamine, ta näeb end tulevikus anestesioloogi või kiirabiarstina, aga tahaks teha ka teadustööd regeneratiivse meditsiini valdkonnas. Martini teekond Raketi pardale on olnud keeruline - see õnnestus tal neljandal katsel. Saatesse tuli ta võitu püüdma, aga ka näitama, et see on võimalik, sest järjekindlus viib sihile!

Huvid: kirurgia, keemia, lugemine

Smaragda Luchia Sarana

 

SMARAGDA LUCHIA SARANA

Gustav Adolfi Gümnaasium, 12. klass

Vanus: 18

Smaragda Luchia tegeleb ujumisega juba sellest ajast, kui ta oli neljane. Ujumises on ta ka Eesti meister 200 meetri liblikujumises. Ta juhendab ka teadusringe ning tahaks tulevikus õppida infotehnoloogiat, et tegeleda tarkvaraarendusega. Samargda Luchia on uhke ka koolidevahelisel etluskonkursil pälvitud mõtteselguse eripreemia üle.

Huvid: ujumine, matemaatika, teadusringide läbiviimine

Mari Lee Lumberg

 

MARI LEE LUMBERG

Nõo Reaalgümnaasium, 11. klass

Vanus: 17

Mari Lee päevadesse mahuvad lisaks õppimisele ka väitlus, robootika ja erinevad kaardimängud. Tema tugevused on matemaatika ja loogiline mõtlemine.

Huvid: väitlus, matemaatika, kaardimängud

Joosep Toom

 

JOOSEP TOOM

Miina Härma Gümnaasium, 12. klass

Vanus: 19

Joosepi ellu kuuluvad muusika, sport ja teadus. Täpsemalt tegeleb ta klaveri- ja viiulimänguga, teeb bändi, samuti tegeleb mägironimse, orienteerumise ja jõusaaliga. Vabal ajal uurib Joosep aga lähemalt keemiat, füüsikat ja matemaatikat ning on kõikides neis valdkondades esindanud oma kooli vabariiklikel olümpiaadidel. Joosep tahaks saada inseneriks, füüsikuks või materjaliteadlaseks ning tema eesmärk on käia ära Kuu peal.

Huvid: muusika, ronimine, kosmos

ROHELINE TIIM

Joosep Lukin

 

JOOSEP LUKIN

Gustav Adolfi Gümnaasium, 12. klass

Vanus: 19

Joosep tegeleb ettevõtluse, elektroonika, mehhatroonika, programmeerimise kui käsitööga. Tema suur tugevus on ehitamine ja ta teab, kuidas panna teooria praktikasse. Ta on uhke iseehitatud CNC lasergraveerija üle ning õpilasfirmade võistluse esimese koha üle. Joosepi unistus on arendada tehisintellekti.

Huvid: programmeerimine, ettevõtlus, mehhatroonika

Raimond Metsalu

 

RAIMOND METSALU

Nõo Realgümnaasium, 10. klass

Vanus: 17

Saaremaalt pärit Raimond omandab koolitarkust Nõo Reaalgümnaasiumis ning huvitub nii programmeerimisest kui ka robootikast. Viimases on saavutanud esikoha Robotexil ja ka Robomiku võistlusel. Lisaks meeldib Raimondile jalgpalli ja piljardit mängida. Raimondi mõte jookseb kiiresti, seega ta on väga tugev loogikaülesannetes.

Huvid: jalgpall, robootika, programmeerimine

Lilian Hindrikson

 

LILIAN HINDRIKSON

Hugo Treffneri Gümnaasium, 11. klass

Vanus: 17

Lisaks õpingutele Hugo Treffneri Gümnaasiumis omandab Lilian kutseharidust Elleri Muusikakoolis klaveri erialal. Klaverimäng on toonud talle ka mitmed olulised konkursivõidud. Lilianile pakuvad huvi ka semiootika, improvisatsioon, tuumaenergeetika ja antropoloogia, mida ta püüab põimida nii oma muusika- kui ka tavaõpingutesse. Võistluses tahab ta näidata, kuidas reaal- ja humanitaarsuunad on omavahel tihedalt seotud.

Huvid: klaverimäng, improvisatsioon, bioloogia

Monika Siim

 

MONIKA SIIM

Tallinna Reaalkool, 11. klass

Vanus: 17

Monika huvideks on füüsika, astronoomia, inseneeria, tantsimine, maalimine, lugemine. Lisaks lööb ta kaasa õpilasesinduse tegevuses. Monika usub, et teda viivad edasi loovad lahendused, kuna ta ei karda katsetada.

Huvid: maalimine, väitlemine, tantsimine

PUNANE TIIM

Annika Tilga

 

ANNIKA TILGA

Tartu Ülikool, materjaliteadus 2. kursus

Vanus: 20

Annika eesmärk on kujundada tulevasi maailmamuutjaid ning panustada haridusvaldkonda. Ta leiab, et peab ise maailma kogema ja tundma õppima, et sellesse oma panus anda. Näiteks tekitab ta noortes huvi teadusteatri etendustega ning aitab ehitada Solaride päikeseautot. Lisaks tegeleb ta mitmel moel tantsimisega ning armastab väga reisida.

Huvid: inseneeria, ettevõtlus, tantsimine

Oliver Kongo

 

OLIVER KONGO

Tallinna 21. Kool, 12. klass

Vanus: 18

Oliver tegeleb meelsasti kitarrimängu, 3D modelleerimise ning robootikaga. Viimases on ta saavutanud auhinnalisi kohti nii Robotexil kui First Lego League võistlustel. Oliver tahtis juba väiksena leiutajaks saada, hetkel mõtleb ta täpsemalt robootika ja arvutitehnika suuna peale. Ta on silmapaistev peastarvutamises ja puutöös.

Huvid: robootika, programmeerimine, kitarr

Ingel-Ethel Kanistik

 

INGEL-ETHEL KANISTIK

Gustav Adolfi Gümnaasium, 11. klass

Vanus: 18

Ingel-Ethel kirjeldab end kui tänapäeva toodud keskaja rüütel. Ta on kaheksa aastat tegelenud moodsa viievõistlusega, mis hõlmab jooksmist, ujumist, laskmist, vehklemist ning ratsutamist. Lisaks sellele oskab ta malet ja prantsuse keelt ning hoiab vaimu virge väitlemisega. Ingel-Ethel huvitub väga bioloogiast ning põhikoolis kirjutatud uurimistöö "Probiootiliste laktobatsillide mõju Helicobacter Pylori poolt põhjustatud põletiku vastusele" tõi riiklikul teadustööde konkursil Ingel-Ethelile põhikooli arvestuses esimese koha.

Huvid: bioloogia, moodne viievõistlus, väitlus

Marten Mehide

 

MARTEN MEHIDE

Gustav Adolfi Gümnaasium, 12. klass

Vanus: 18

Marten tegeleb programmeerimise, robootika, mehhatroonika ning arvutite ja arvutiteadusega. Oma programmeerimisteadmisi annab ta edasi huviringi juhendajana ka noorematele huvilistele. Aega jääb ka spordile - Marteni lemmikaladeks on võrk- ja jalgpall. Marten tahab oma tuleviku siduda informaatika või arvutiteadustega ning tegeleda nii-öelda märkamatuks jääva tarkvara arendamisega. Näiteks praegu on ta arendaja startupis, mis loob ehitiste digitaalset passi.

Huvid: mehhatroonika, programmeerimine, mustkunst