KOHTUNIKUD
- PEIDETUD-et esimene oleks valitud aga ei avaneks
- Aigar Vaigu, MSc
- Taavi Kotka, MSc
- Riin Tamm, PhD
- Mart Noormaa, PhD
- Heli Valtna, PhD
- Kaja Pae, MSc
RIIN TAMM, PhD
Riin on lõpetanud Tartu Ülikooli geenitehnoloogia eriala. Ta on töötanud nii biotehnoloogia ettevõttes, Eesti Geenivaramus kui ka Tartu Ülikooli kliinikumis. Doktorantuuri jooksul tegeles Riin väga aktiivselt teaduse populariseerimisega, pidas loenguid erinevates koolides ja teadus- ning karjääripäevadel. Riin soovib igapäevaselt panustada oma eriala ja teaduse tutvustamisse erinevate kanalite kaudu meedias ning inspireerida noori inimesi tegema enda jaoks huvitavaid, motiveerivaid ning neid õnnelikuks tegevaid eluvalikuid.
HELI VALTNA, PhD
Heli on Tartu Ülikoolis füüsikalise optika kaasprofessor ja õppejõud. Ta on kaitsnud doktorikraadi cum laude füüsikas, kus tema uurimisvaldkonnaks oli kaasaegne eksperimentaalne optika ehk fotoonika.
Heli on pälvinud Vabariigi Presidendi Noore Teadlase auhinna 2017. aastal ning kuulub Eesti Noorte Teaduste Akadeemiasse alates aastast 2019.
KAJA PAE, MSc
Kaja on arhitekt, füüsik ning Eesti arhitektuuriajakirja Maja peatoimetaja. Ta töötab Tartu ülikooli füüsika instituudis tahkiseteooria teadurina ja Eesti Kunstiakadeemias õppejõuna.
Kaja on oma karjääri jooksul tegelenud linnaehituse ja arhitektuuriga nii praktikas kui teoorias, korraldanud ja modereerinud arhitektuuri- ja linnaruumiga seotud üritustesarju, vestlusringe ning kureerinud näitusi, andnud ruumiteemalisi avalikke loenguid, avaldanud artikleid arhitektuurist- ja linnaruumist, koostanud ja toimetanud ruumiloome alaseid raamatuid ja trükiseid.
Füüsikas on Kaja uurimisvaldkonnaks tahkiseteooria, täpsemalt tugevad mitteadiabaatilised efektid tahkistes ja molekulaarsüsteemides.
Kaja on pälvinud aastapreemiad ja tunnustusi Eesti Kultuurkapitalilt, Eesti Arhitektide Liidult, Eesti Maastikuarhitektide Liidult, Eesti Kunstiakadeemialt, Eesti Rahvuskultuuri Fondilt, Eesti Teraskonstrkutsiooniühingult, Tartu linnalt, Maailma Teadlasteorganisastioonilt (WFS) ja Eesti Teaduste Akadeemialt.