KOHTUNIKUD

Aigar Vaigu

 

AIGAR VAIGU, MSc

Wikipedia

Taavi Kotka

 

TAAVI KOTKA, MSC

Wikipedia

Riin Tamm

 

RIIN TAMM, PhD

Riin on lõpetanud Tartu Ülikooli geenitehnoloogia eriala. Ta on töötanud nii biotehnoloogia ettevõttes, Eesti Geenivaramus kui ka Tartu Ülikooli kliinikumis. Doktorantuuri jooksul tegeles Riin väga aktiivselt teaduse populariseerimisega, pidas loenguid erinevates koolides ja teadus- ning karjääripäevadel. Riin soovib igapäevaselt panustada oma eriala ja teaduse tutvustamisse erinevate kanalite kaudu meedias ning inspireerida noori inimesi tegema enda jaoks huvitavaid, motiveerivaid ning neid õnnelikuks tegevaid eluvalikuid.

 

Wikipedia

Mart Noormaa

 

MART NOORMAA, PhD

Wikipedia

Heli Valtna

 

HELI VALTNA, PhD

Heli on Tartu Ülikoolis füüsikalise optika kaasprofessor ja õppejõud. Ta on kaitsnud doktorikraadi cum laude füüsikas, kus tema uurimisvaldkonnaks oli kaasaegne eksperimentaalne optika ehk fotoonika.

Heli on pälvinud Vabariigi Presidendi Noore Teadlase auhinna 2017. aastal ning kuulub Eesti Noorte Teaduste Akadeemiasse alates aastast 2019.

Kaja Pae

 

KAJA PAE, MSc

Kaja on arhitekt, füüsik ning Eesti arhitektuuriajakirja Maja peatoimetaja. Ta töötab Tartu ülikooli füüsika instituudis tahkiseteooria teadurina ja Eesti Kunstiakadeemias õppejõuna.

Kaja on oma karjääri jooksul tegelenud linnaehituse ja arhitektuuriga nii praktikas kui teoorias, korraldanud ja modereerinud arhitektuuri- ja linnaruumiga seotud üritustesarju, vestlusringe ning kureerinud näitusi, andnud ruumiteemalisi avalikke loenguid, avaldanud artikleid arhitektuurist- ja linnaruumist, koostanud ja toimetanud ruumiloome alaseid raamatuid ja trükiseid.

Füüsikas on Kaja uurimisvaldkonnaks tahkiseteooria, täpsemalt tugevad mitteadiabaatilised efektid tahkistes ja molekulaarsüsteemides.

Kaja on pälvinud aastapreemiad ja tunnustusi Eesti Kultuurkapitalilt, Eesti Arhitektide Liidult, Eesti Maastikuarhitektide Liidult, Eesti Kunstiakadeemialt, Eesti Rahvuskultuuri Fondilt, Eesti Teraskonstrkutsiooniühingult, Tartu linnalt, Maailma Teadlasteorganisastioonilt (WFS) ja Eesti Teaduste Akadeemialt.